Piirihallitus

Keski-Pohjanmaan Ev. lut. Kansanlähetyksen piirihallitus koostuu 9 jäsenestä joista yksi toimii puheenjohtajana ja yksi varapuheenjohtajana. Toimikauden pituus on kolme vuotta ja joka vuosi kolme jäsentä on erovuorossa. Tämän lisäksi piirijohtaja toimii piirihallituksen sihteerinä. Piirihallitus kokoontuu tarpeen mukaan yleensä 1-3 kk välein.

Piirihallituksen jäsenet

Erkki Hihnala, pj.
Lohtaja
050 324 5954
erkki.hihnala@kotinet.com

Risto Nikula, vpj.
Kalajoki
040 777 0410
risto.nikula@kotinet.com

Merja Pikkarainen
Kälviä
050 4665 822
merja4pikkarainen@gmail.com

Timo Nerg
Pyhäjärvi
040 067 1877
timo.nerg@pyhajarvi.fi

Matti Tiala
Kokkola
040 061 8893
tialamatti@gmail.com

Juhani Koivisto
Kokkola
040 537 7178
juhani.koivisto@anvianet.fi

Matti Viitamaa
Alavieska
08 432 942
aila.viitamaa@kotinet.com

Johannes Paasikivi
Kokkola
johannes.paasikivi@gmail.com

Evankelioikaa kansa evankelioimaan kansoja